Și-a pus usturoi în ciorapi
Mai precis, de fiecare dată când răcește, ea își pisează imediat usturoi, pe care apoi îl înfășoară într-o compresă sterilă, pe care o pune în… ciorapi. A doua zi, ea se trezește ca și când nu ar fi avut nimic, gata pentru o nouă zi de muncă în studio. Nu de puține ori, atunci când merge la concerte, iar pe drum se află vreo piață, Alexandra oprește microbuzul de turneu, tocmai pentru a-și cumpăra usturoi direct de la țărani și nu din vreun supermarket.